Çalıkuşu Feride ( Fahriye Evcen ) Röpörtaj

| 27 Ağustos 2013 Yorum Yok

Sponsor Bağlantılar

Merhaba değerli Çalıkuşu Dizisi severleri dizimizin Başrollerinden Fahriye Evcen Çalıkuş Dizisi hakkındaki söyleyişinin deatlarını vereceğiz. Daha fazlasını iserseniz eğer Vogue Türkiye eylül sayısında okuyabilirsiniz.

Türk edebiyatının en uçarı, en fevri karakterlerinden biri olan Çalıkuşu’nun Feride’sine dönüşmeye hazırlanan Fahriye Evcen, Vogue Türkiye’nin eylül sayısı için objektif karşısına geçti

40 dereceye yakın sıcağa rağmen herkesin keyfi çok yerinde. En çok da fotoğrafçımız Olaf’ın. “Çok güzel, çok güzel” sözleri dökülüyor ağzından sık sık. Fotoğraflarında sinema dilinden yararlanan, karelerini hikayelerle geliştiren bir fotoğrafçı Olaf. Bu seferki kurgusu Amalfi sahillerinin ruhunu taşıyor. Ana karakteriyse güçlü, gururlu ve öfkeli bir kadın.

Yalnızca ruh haliyle değil, fiziğiyle de İtalyan kadınlarını andırıyor. Bütün plaj gururlu bir Sophia Loren, mağrur bir Claudia Cardinale, seksi bir Gina Lollobrigida’yı izliyor. Ama Fahriye Evcen bugün en çok İtalyan aktrislerin okyanus ötesi çağdaşlarından Elizabeth Taylor’a benziyor.

En doğal haliyle

çalıkuşu

çalıkuşu

Yüzünde neredeyse hiç makyaj yok. Rötuşa bile gerek kalmayan bir güzelliğe, duruluğa sahip. Kendi de istemiyor zaten. “Kendimi en güzel hissettiğim an, en doğal olduğum zaman. Uykudan ilk uyandığım zamanlar mesela. Yüzüme gerçekten dokunabildiğim, gözümü rahatça kaşıyabildiğim halim, en beğendiğim halim” diyor.

Çekimde de çok rahat olduğunu söylüyor Evcen. Kalın paltolar, deri etekler ve yünlü hırkalara rağmen sıcağı çok az hissettiğini anlatıyor: “Mutlu çalıştığımda rahatsız olmuyorum. Çekim esnasında da kendimi bir film veya dizi setinde; mesleğimi yapıyor gibi hissettim. Benim için bir karakter ve duygu üzerinden gitmek, modellik yapıp poz vermekten çok daha güzel ve rahat.”

“Çocuksu tarafım Feride’yi besliyor”

Yazı: Yaprak Aras
Fotoğraf: Olaf Wipperfürth

Sponsor Bağlantılar

Etiketler:, , , ,


Yorum Yapın